CDA zamierza wejść na giełdę.

CDA zamierza wejść na giełdę.

Lekko zaśmiałem się czytając informacje o tym, że spółka CwMedia, która jest w posiadaniu serwisu CDA.pl i CDA Premium, chce wejść na giełdę. Później zaśmiałem się drugi raz jak przeczytałem różne wpisy na ten temat. Tak, „artykuły” w serwisach piszących o serialach, filmach i kinie. Takiego wybielania dawno nie widziałem, albo ślepoty, bo już sam nie wiem.

Spółka CwMedia, właściciel serwisu CDA. pl i CDA Premium, planuje zadebiutować na NewConnect na początku 2018 roku i z emisji akcji chce pozyskać 5,5 mln zł – poinformowała spółka w komunikacie prasowym. (źródło – bankier.pl)

Zacznijmy jednak od początku.

Każdy z Was zna serwis CDA.pl. To taki Chomikuj dla amatorów seriali i filmów. Zamysł był dobry, bo chcieli konkurować z serwisami wideo, które udostępniały filmy użytkowników. Spoko. Później zrobił się z tego portal, na który wrzucano pełnometrażowe produkcje. Nazwijmy rzeczy po imieniu – nielegalnie. Właściciele serwisu obiecali coś z tym zrobić i … stworzyli usługę CDA Premium. Muszę przyznać, że jest to ciekawa propozycja i tutaj nie będę się czepiał. Jest to dobre rozszerzenie konkurencyjnych ofert. Tyle tylko, że treści z CDA (nielegalne) i z CDA Premium żyją obok siebie. Nie zlikwidowano ich do tej pory, a to już powoduje, że możemy śmiać się z całej sytuacji.

Oto mamy „niby” legalny serwis, który chce pozyskać fundusze wchodząc na giełdę. Jak dla mnie kpina. Wiem, że chcą rozwoju usługi Premium, ale niech najpierw utną ten ogon z nielegalnymi treściami. Do tej pory można znaleźć tam produkcje, do których nie mają praw autorskich, a można zobaczyć je za darmo. No nie uwierzę, że mają licencję na filmy Nolana, taką na bezpłatne udostępnianie użytkownikom. To tylko jeden przykład, a resztę możecie sprawdzić sami. Jest usprawiedliwienie, bo przecież to nie oni wrzucają, tylko użytkownicy. Ta…

A co z blogami, które tak ładnie opisują wejście na giełdę, a nawet plany rozwoju spółki? Przymykają oczy i wmawiają, że nie widzą nic dziwnego. Na koniec dodają, że jednak do końca nie udało się wyplewić piractwa. No w ogóle nie udało się tego zrobić i wystarczy wejść na stronę i wpisać popularne tytuły.

Zapewne w niedalekiej przyszłości pirackie treści znikną z serwisu CDA.pl i wszystko przejdzie do oferty Premium, ale co zarobili, to ich. To przypomina mi historię Komputronika. Takie tam niezobowiązujące skojarzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *