HBO GO bez umowy u operatora? No i co z tego?

HBO GO bez umowy u operatora? No i co z tego?

Tak jak uwielbiam produkcje HBO i nie chodzi mi tu tylko o seriale, ale o filmy dokumentalne, tak nigdy nie wybaczę podejścia do klienta. Przynajmniej jeśli chodzi o rozwiązanie problemów z aplikacją i stroną internetową. Nie boli mnie fakt posiadania HBO GO jest ściśle powiązany z umową u jakiegoś operatora. To mnie nie rusza, bo jeśli podliczę sobie koszty, to oferta zbliżona jest do tej od Netflix. Jednak produktem końcowym treść+aplikacja wygrywa ten drugi i nikt mi nie wmówi, że jest inaczej.

Z chęcią zobaczę drugi sezon Westworld, nadal będę oglądał Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem, ale również będę narzekał na jakość aplikacji lub ich brak na wybrane platformy. Będę również ganił programistów za popsucie wsparcia dla Chromecast, bo to była jedyna funkcja, która ratowała ten kiepski żart. Już średniej jakości Showmax, który również cierpi na kiepską aplikację, lepiej radzi sobie z Chromecast i to go ratuje przed tym, że jeszcze nie zrezygnowałem z subskrypcji.

HBO GO bez umowy w Polsce?

Usługa została odczepiona od operatorów w kilku krajach, które są nam bliskie i to powoduje, że możemy podejrzewać podobne kroki u nas w kraju. Sytuacja przedstawia się optymistycznie, ale wiem również, że nowa usługa nie będzie działała na podobnej zasadzie co HBO NOW w USA. Ba, może się nawet różnić od HBO GO, które znamy w Polsce. Czego można się spodziewać po niezależnej usłudze HBO w centralnej Europie? Przejdźmy najpierw do zbliżonych cen w wybranych krajach.

  • Czechy około 33 zł
  • Rumunia około 18 zł
  • Słowacja około 30 zł
  • Węgry około 27 zł

Widać, że różnice są spore i ciężko przewidzieć jaka kwota byłaby dostępna u nas. Wracając jednak do samej usługi… Jeśli nie HBO GO, ani HBO NOW, to jak miałaby wyglądać oferta w Polsce? Według pewnej informacji miałaby być bardziej okrojona od HBO GO i według pewnego źródła (własnego) mogłaby wyglądać, tak jak w przypadku HBO On Demand (OD). Co to oznacza? Różnice są niewielkie, ale nowe odcinki seriali i filmy zdecydowanie szybciej debiutują w głównej usłudze HBO GO.

Jeśli to miałoby się potwierdzić i HBO nie poprawi swojej aplikacji, to nie wróżę im nic dobrego. Z drugiej strony, nie sądzę, by producent chciał bawić się na jeszcze większe rozbijanie swoiuch usług i zapewne zobaczymy HBO GO niezależne od operatorów telewizyjnych i komórkowych.

Czy zawita wtedy również nowa wersja aplikacji i nowy serwis? Chciałbym, ale nie wydaję mi się żeby HBO nas tak kochało jak mieszkańców USA i podało coś na wzór HBO NOW. Od dawna widzę jak niektórzy mają w poważaniu swoich użytkowników i nauczyłem się nie podchodzić zbyt optymistycznie do takich tematów. Jeśli jednak HBO zaskoczy wszystkich i pokaże coś fajnego, to nie będę im dziękował, tylko napiszę W KOŃCU.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *