NC+ pokazuje dekoder online. Telewizja internetowa bez umowy.

NC+ pokazuje dekoder online. Telewizja internetowa bez umowy.

W weekend odbyła się konferencja NC+, na której pokazano nowy dekoder. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że jest to dekoder internetowy. Operator pokazał sprzęt, który nie wymaga połączenia z anteną satelitarną. O takich pracach wiedziałem od dłuższego czasu, ale nie widziałem jak wygląda nowy sprzęt. Okazuje się, że będzie działał pod kontrolą systemu Player+. To mogliśmy przewidzieć, bo platforma już od jakiegoś czasu oferuje dostęp do wybranych kanałów spod logo NC+. Czekamy jeszcze na informacje o pakietach filmowych i sportowych.

Najpierw mówiło się o klasycznej IPTV od NC+. Jednak teraz już wiemy, że nie będzie to telewizja na abonament, tylko na żądanie. Na takiej samej zasadzie, jak telewizja na kartę, ale bez konieczności posiadania anteny satelitarnej. Nie trzeba będzie podpisywać żadnej umowy, na rok lub dwa lata. Wystarczy tylko zakup odpowiednich pakietów, które zaoferuje operator i płacić z miesiąca na miesiąc. Dodatkowo, usługa Player+ może dawać większe korzyści, ale nie sądzę, by operator zdecydował się na pełne możliwości tej platformy. Obstawiam, że zablokowany będzie dostęp do usługi VOD.pl i Ipla. Nie ma się co dziwić, w końcu jest to konkurencja, która nie jest mile widziana na urządzaniach NC+.

W najbliższym czasie powinniśmy poznać więcej szczegółów. Poinformuję od razu.

Liczyłem jeszcze na udostępnienie aplikacji NC+ GO na wszystkie platformy, w tym Smart TV, ale okazuje się, że taki scenariusz jest mało prawdopodobny. Prędzej zobaczymy DAZN w Polsce, niż NC+ na Android TV i tym podobnych systemach.

11 thoughts on “NC+ pokazuje dekoder online. Telewizja internetowa bez umowy.

      1. Ja oglądam obecnie HBO i C+ w Aplikacji Player+ na Android
        Świetna sprawa bo mam dostęp do programów tam gdzie jestem a przystawka DeX z SGS8+ dodatkowo mi po podłączeniu do Tv daje ine możliwości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *