Będzie polska edycja Saturday Night Live. Premiera już 2 grudnia.

Będzie polska edycja Saturday Night Live. Premiera już 2 grudnia.

W Polsce istnieje ogromna grupa osób, która ma dosyć programu Kuby Wojewódzkiego. Jego żarty od zawsze były czerstwe, ale ostatnio przechodzi sam siebie i delikatnie pisząc, nie da się tego kur.. oglądać. Brakuje ciekawych tematów, bo gości zaprasza nawet ciekawych. Nie zawsze, ale zdarzają się takie odcinki. Co więcej, prowadzący ma predyspozycje do tego, by stworzyć naprawdę ciekawy program, ale jego czas minął.

Dlatego też ucieszyłem się na wiadomość, że Showmax wykupił prawa do amerykańskiej wersji Saturday Night Live, a także stworzy polską edycję! To jest znakomita wiadomość, bo brakuje takich programów na naszym podwórku. Pomijam kiepską podróbę tego typu formatów, którą stworzono wraz z Szymonem Majewski. Show miało przebłyski, ale program, jako całość, wypadał równie kiepsko, co talk show Kuba Wojewódzki.

Na Showmax będzie można oglądać amerykańską edycję Saturday Night Live i to jest fantastyczna informacja. Do tej pory nie było możliwości oglądania takich formatów na naszym podwórku. Osobiście chciałbym jeszcze żeby jakaś platforma wykupiła program Jimmy Fallona, ale to takie moje pobożne życzenie. Ważne jest to, że dostaniemy chociaż SNL po polsku.

Najciekawiej zapowiada się jednak polska edycja i tutaj czekam z niecierpliwością. Nie podano żadnych szczegółów na temat prowadzącego, długości umowy, ilości sezonów, ani budżetu. Wiemy tylko, że premiera pierwszego odcinka odbędzie się już 2 grudnia 2017 roku.

Domyślam się, że Saturday Night Live Polska (chyba, że nazwa będzie inaczej brzmiała) nie zbliży się poziomem, a raczej rozmachem do wersji z USA. Jednak liczę na nowy poziom w polskim wydaniu, bo naprawdę brakuje u nas ciekawych programów rozrywkowych.

Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem – celowo pominąłem  ten program, bo jest utrzymany w innym formacie niż wcześniej wspomniane. Co nie zmienia faktu, że moim zdaniem John Oliver robi największą robotę i jego program trafia do mnie najbardziej. Duża w tym zasługa HBO, które po prostu daje mu wolną rękę. Podejrzewam, że niejedna stacja mogłaby już dawno stracić cierpliwość do prowadzącego i tematów jakie porusza. Tutaj może sobie pozwolić na wiele.

Wypowiedź Macieja Sojki (Dyrektor Zarządzający Showmax):

Wprowadzając format na polski rynek mamy ambicję stworzyć zupełnie nowy, komediowy zespół. Zebrać w jednym miejscu wybitne talenty, osoby, które nie boją się podejmować kontrowersyjnych tematów i które zapoczątkują zupełnie nowy rodzaj komedii. Humor za każdym razem okazuje się być doskonałym narzędziem politycznego i kulturowego komentarza do aktualnych wydarzeń i trendów. Nie ma lepszego czasu, w którym program mógł się pojawić w Polsce. Chcemy, by SNL stało się źródłem dyskusji dotyczącej naszego kraju, w komediowym wydaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *